13,14 €
Autor: Drijenka Pandžić Kuliš
Nakladnik: Redak
Platite gotovinom svom dostavljaču
100% sigurno online plaćanje
Sažetak:
Drijenka Pandžić Kuliš, Učenje poslovnoga španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (sažetak)
Poticajno je oblikovana dvodijelna, iznimno zanimljiva knjiga Učenje poslovnoga španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (277 str.). Utemeljena je na sustavnim istraživanjima raznovrsnih povijesnih izvora i raznojezičnoj literaturi te napisana prikladnim znanstvenim stilom.
Prvi dio knjige Nastava poslovnoga španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu ima pet poglavlja ili posebnih znanstvenih članaka i rasprava, jasno tematski povezanih i kronološki poredanih. Svrhovito složeno početno poglavlje “Okolnosti izostavljanja nastave španjolskog jezika u izobrazbenim temeljima Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1920. ‒ 1947.)” donosi rezultate istraživanja razloga izostavljanja nastave toga svjetskog jezika tijekom paralelnog praćenja i jezgrovitih analiza događanja u Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca, Kraljevini Jugoslaviji, Nezavisnoj državi Hrvatskoj i komunističkoj Jugoslaviji (DFJ-u i FNRJ-u) te Kraljevini Španjolskoj, Republici Španjolskoj i Francovoj Španjolskoj od 1920. do 1947. kad je španjolski jezik na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu počeo predavati španjolski grof Fernando Alcalá Galiano, Conde de Torrijos, bivši španjolski poslanik u Beogradu (1926. – 1936.). Sukladno tome njemu se ponajprije poklanja pozornost u drugome poglavlju “Nastavnici španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (1947. – 2015.)” koje je usmjereno na troje nastavnika sa zanimljivim životopisima. Zasigurno će posebnu čitateljsku pozornost privući poglavlje “Alcalá-Galianov udžbenik za španjolski jezik (1957.)” u kojem je predstavljeno opsežno djelo španjolskog grofa na hrvatskom jeziku koje je prema komunističkoj direktivi nazvano Španjolski za Jugoslavene. Četvrto poglavlje “Galinović-Benítezova skripta španjolskog jezika (1961.)” sadrži, među ostalim, vrlo dobru ocjenu skripata i lijepo obrazloženu pohvalu autorovim nastojanjima u stvaranju svrhovitog i jednostavnog udžbenika (priručnika). U petom poglavlju “Suvremena nastava Poslovnoga španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (2015. ‒ 2020.)” autorica inovativno, stupnjevito, pregledno i osebujno osmišljava i primjenjuje tu nastavu ističući prikladno i konzistentno hrvatske potrebe učenja toga velikoga svjetskog jezika.
Drugi dio knjige nosi sugestivan naslov Preporuke za studentsku lektiru. Sadrži poticajne, uzorno promišljene prikaze i iznijansirane ocjene četiriju izvrsnih knjiga koje razotkrivaju nepoznanice o hrvatsko-španjolskim ili hrvatsko-hispanskim odnosima, utažuju znatiželje, razrješuju dugovječne zagonetke nudeći poticaje za nova znanstvena istraživanja. Premda su preporuke upućene studenticama/studentima u skladu s očekivanjem njihova usmjerivanja na čitanje i drugih knjiga radi poboljšanja komunikacije na poslovnome španjolskom jeziku, zasigurno će ubrzo ovu knjigu s osobitim zadovoljstvom pozorno čitati širok krug hrvatskih znatiželjnika i ljubitelja dobrih i lako čitljivih znanstvenih i stručnih knjiga.
Bilješka o autoru/autorici:
Ključne riječi: španjolski jezik, Ekonomski fakultet, poslovni jezik
Naslov: Učenje poslovnoga španjolskog jezika na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
Autor/autorica: Drijenka Pandžić Kuliš
Broj stranica: 278
Nakladnik: REDAK
Godina izdanja: 2020 .
ISBN: 978-953-336-693-7
Tisak: digitalni tisak knjiga – print na zahtjev
Kako naručiti knjigu? Proces online kupovine jednako funkcionira za sve kupce, s jedinom razlikom u tome što što kupci iz inozemstva za područje dostave moraju odabrati “Europa” ili “Ostale zemlje svijeta”, a za vrstu plaćanja WSPay (kreditna kartica) ili Virmanom (bankovni transfer).
Molimo kliknite ovdje za detaljni vodič kroz proces narudžbe ili nas kontaktirajte za više informacija.
Krajnji primatelj financijskog instrumenta sufinanciranog iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija”.
Print na zahtjev usluga je digitalnog tiskanja knjiga u malim nakladama od samo 20, 50, 100 ili više primjeraka, prema potrebi naručitelja, a već od jednog primjerka.